Кайбыч районы прокуратурасы тарафыннан хокук бирүчегә алдан ук ялган таныклык биргән өчен җинаять эше буенча гаепләү хупланды Кайбыч районы прокуратурасы РФ Җинаять кодексының 327 маддәсенең 3 өлешендә каралган җинаять кылуда гаепләнүче Казанның 54 яшьлек яшәүчесенә карата (ялган таныклык куллану) җинаять эше буенча район судында дәүләт гаепләвен хуплады.

2023 елның 3 феврале, җомга

2019 елның февраль уртасында "Интернет" мәгълүмат-коммуникация челтәре аша ир-ат ачыкланмаган заттан 50 мең сумга ялган машина йөртү таныклыгын сатып алган. 2022 елның 14 сентябрендә, Кайбыч районы территориясендә автомобиль белән идарә иткәндә, ул Россия Эчке эшләр министрлыгының Кайбыч районы буенча ЮХИДИ хезмәткәрләре тарафыннан туктатыла, аларга ялган машина йөртү таныклыгы күрсәтә. Гаепләнүче үз гаебен тулы күләмдә таныды. Суд, дәүләт гаепләүчесенең фикерен исәпкә алып, гаепле кешегә иректән чикләүнең 4 ае рәвешендәге җәзаны билгеләде. Хөкем карары