Кайбыч районы прокуратурасында чираттагы эшмәкәрләрне кабул итү булды

2022 елның 20 мае, җомга

Кайбыч районы прокуратурасында чираттагы эшмәкәрләрне кабул итү булды

1922 елның 19 маенда Татарстан Республикасы Кайбыч районы прокуратурасы бинасында Татарстан Республикасы прокуроры урынбасары Наумова Ю.И., Татарстан Республикасы Президенты каршындагы Эшкуарлар хокукларын яклау буенча вәкаләтле вәкил Габделганиев Ф. С. белән берлектә, видеоконференцэлемтә аша, район эшкуарларын кабул итү үткәрелде.
Эшкуарлык эшчәнлеге субъектларының 3 вәкиле кабул ителде.
Бизнесменнар федераль бюджеттан дәүләт ярдәменнән нигезсез баш тарту, терлекчелек фермаларына керү юлларын төзү республика программасына кертү, шулай ук районда салым хезмәте хезмәткәрләре тарафыннан даими күчмә кабул итү мәсьәләсе буенча мөрәҗәгать иттеләр.
Бизнес вәкилләренең барлык мөрәҗәгатьләре буенча да тикшерү оештырылачак, нигезләр булган очракта эшмәкәрләрнең хокукларын һәм законлы мәнфәгатьләрен тәэмин итү өчен прокурор җавап бирү буенча тулы чаралар күреләчәк.