Татарстанның 12 меңнән артык гаиләсе айлык яңа түләүләр алды

2022 елның 18 мае, чәршәмбе

Татарстанның 12 меңнән артык гаиләсе ай саен яңа түләүләр алды

Президент Указы нигезендә, Татарстан Республикасы буенча Россия Пенсия фонды бүлеге хәбәр иткәнчә, 8 яшьтән алып 17 яшькә кадәрге балалары булган 12 меңнән артык гаилә яңа айлык түләүне алган.
Ярдәм күләме һәр балага аена 5 216 сумнан 10 433 мең сумга кадәр тәшкил итте. Әлеге Сумма һәр гаилә өчен индивидуаль исәпләнә һәм Татарстан Республикасы буенча балалар өчен 50, 75 яки 100% яшәү минимумына тиң булырга мөмкин.
Исегезгә төшерәбез, пособие 8 яшьтән 17 яшькә кадәрге, җан башына уртача керем бер кешегә яшәү минимумыннан кимрәк булган гаиләләр рәсмиләштерергә мөмкин. Гаиләнең Күчемсез һәм күчемсез милке, ата-аналарның хезмәт белән мәшгульлеге яки аның булмавының мөһим сәбәбе исәпкә алыначак. Яңа пособие 3 яшьтән 7 яшькә кадәрге балалар өчен түләү кебек түләнәчәк. Гаризаны дәүләт хезмәтләре Порталы аша, шулай ук КФҮ һәм Пенсия фондына бирергә мөмкин.
"Пенсия фондының клиент хезмәтләре майның бәйрәм һәм ял көннәрендә эшләде, яңа түләүләр буенча мөрәҗәгатьләрне кабул итте. Кергән гаризаларның күбесе безнең тарафтан эшләнде, һәм гаиләләр түләү алды да инде. Эш дәвам итә. Бердәм контакт-үзәк операторлары һәм социаль челтәрләрдә эшләү өчен җавап бирүче хезмәткәрләр гариза биргәндә, гаиләләргә кирәкле мәгълүмати ярдәм күрсәтеп, гариза бирүчеләрне озата баралар", - дип билгеләп үтте Татарстан Пенсия фонды бүлеге идарәчесе Эдуард Вафин.