Татарстан Республикасы буенча СФР бүлеге эш бирүчеләргә икътисадый эшчәнлекнең төп төрен раслау кирәклеге турында искә төшерә

2024 елның 12 апреле, җомга

Татарстан буенча Россия социаль фонды бүлеге ел саен 15 апрельгә кадәр барлык эш бирүчеләр (теләсә кайсы оештыру-хокукый формадагы юридик затлар) производствода бәхетсезлек очракларыннан һәм һөнәри авырулардан мәҗбүри социаль иминләштерү буенча икътисадый эшчәнлекнең төп төрен расларга тиеш, дип искә төшерә. Әлеге процедура бу елда оешманың мәҗбүри социаль иминиятләштерүгә иминият кертемнәре тарифы һәм һөнәри куркынычның кайсы классын билгеләргә мөмкинлек бирә. «Икътисадый эшчәнлекнең төп төрен раслау таләп ителмәгән индивидуаль эшкуарлар искәрмә булып тора. Мондый иминиятләштерүчеләр өчен эчке эшләр бүлекчәсе ЕГРИП - индивидуаль эшкуарларның бердәм дәүләт реестрында күрсәтелгән эшчәнлекнең төп төренә туры килә. Шулай ук билгеләп үтәм, ОВЭД эшчәнлекнең беренче елында алдагы елда эшчәнлек алып бармаган яңа төзелгән иминиятләштерүчеләрне расламый ", - дип ачыклык кертте республика буенча ОСФР идарәчесе.